Sold
Osmanthus Garden Block 8FLOOR 2FLAT D
Registration Number:25052200780012
|Transaction Date:08/05/2025
PRN:C0165918
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/3
PRICE
$4.21 M
Saleable Area
684sq.ft.
Buy $6,159 /sq.ft.
Gross Area
755sq.ft.
Buy $5,576 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 08/05/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
176
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
80 Tan Kwai Tsuen Road