Sold
Osmanthus Garden Block 2FLOOR 4FLAT A
Registration Number:19050300690025
|Transaction Date:04/04/2019
PRN:C1367269
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$4.9 M
Saleable Area
657sq.ft.
Buy $7,463 /sq.ft.
Gross Area
721sq.ft.
Buy $6,796 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 04/04/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
176
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
80 Tan Kwai Tsuen Road