Sold
Osmanthus Garden Block 6FLOOR 4FLAT D
Registration Number:11040800660352
|Transaction Date:09/03/2011
PRN:B1391241
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/3
PRICE
$1.98 M
Saleable Area
649sq.ft.
Buy $3,051 /sq.ft.
Gross Area
720sq.ft.
Buy $2,750 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 09/03/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
176
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
80 Tan Kwai Tsuen Road