Sold
Orion CourtFLOOR 22FLAT F
Registration Number:11060700220010
|Transaction Date:26/05/2011
PRN:B1383061
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$2.47 M
Saleable Area
428sq.ft.
Buy $5,766 /sq.ft.
Gross Area
556sq.ft.
Buy $4,442 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 26/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
132
Walking toYuen LongStation
11 Min(s)
Address/ Area
15-23 Mau Tan Street