Sold
Orion CourtFLOOR 21FLAT C
Registration Number:00926262
|Transaction Date:28/06/2000
PRN:C0163974
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$1.27 M
Saleable Area
433sq.ft.
Buy $2,930 /sq.ft.
Gross Area
535sq.ft.
Buy $2,370 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 28/06/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
132
Walking toYuen LongStation
11 Min(s)
Address/ Area
15-23 Mau Tan Street