Sold
Orion CourtFLOOR 23FLAT B
Registration Number:01074938
|Transaction Date:16/02/2004
PRN:C0163888
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/3
PRICE
$990 K
Saleable Area
413sq.ft.
Buy $2,395 /sq.ft.
Gross Area
520sq.ft.
Buy $1,904 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 16/02/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
132
Walking toYuen LongStation
11 Min(s)
Address/ Area
15-23 Mau Tan Street