Sold
Orion CourtFLOOR 11FLAT F
Registration Number:05042300700090
|Transaction Date:06/04/2005
PRN:B1382964
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GraceShen申万容
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-357583)
Sold

1/3
PRICE
$1.23 M
Saleable Area
428sq.ft.
Buy $2,871 /sq.ft.
Gross Area
556sq.ft.
Buy $2,212 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 06/04/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
132
Walking toYuen LongStation
11 Min(s)
Address/ Area
15-23 Mau Tan Street