Sold
On Wo Gardens On Wo BuildingFLOOR 9FLAT G
Registration Number:07005461
|Transaction Date:12/03/1997
PRN:C0887138
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Sold

1/1
PRICE
$1.49 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $4,083 /sq.ft.
Gross Area
448sq.ft.
Buy $3,326 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 12/03/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street