Sold
On Wo Gardens On Wo BuildingFLOOR 13FLAT F
Registration Number:18041901570013
|Transaction Date:28/03/2018
PRN:A5417128
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/1
PRICE
$3.2 M
Saleable Area
264sq.ft.
Buy $12,134 /sq.ft.
Gross Area
320sq.ft.
Buy $10,000 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 28/03/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street