Sold
On Tak BuildingFLOOR 3FLAT C
Registration Number:12052201830055
|Transaction Date:15/05/2012
PRN:B6882207
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$1.96 M
Saleable Area
315sq.ft.
Buy $6,215 /sq.ft.
Gross Area
470sq.ft.
Buy $4,170 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 15/05/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toNgau Tau KokStation
5 Min(s)
Address/ Area
50 Ting Yip Street