Sold
On Wo Gardens On Tai BuildingFLOOR 3FLAT E
Registration Number:07030902580231
|Transaction Date:27/02/2007
PRN:B4053832
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
Sold

1/1
PRICE
$865 K
Saleable Area
409sq.ft.
Buy $2,115 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $1,573 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 27/02/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street