Sold
On Wo Gardens On Shun BuildingFLOOR 2FLAT F
Registration Number:08209667
|Transaction Date:26/09/2000
PRN:B9419948
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$828 K
Saleable Area
409sq.ft.
Buy $2,024 /sq.ft.
Gross Area
545sq.ft.
Buy $1,519 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 26/09/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street