Sold
On Shing CourtFLOOR 13FLAT 8
Registration Number:06071802080213
|Transaction Date:13/07/2006
PRN:B2234731
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
Sold

1/3
PRICE
$420 K
Saleable Area
384sq.ft.
Buy $1,093 /sq.ft.
Gross Area
510sq.ft.
Buy $824 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 13/07/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking toSheung ShuiStation
16 Min(s)
Address/ Area
50 Tin Ping Road