Sold
On Shing CourtFLOOR 29FLAT 14
Registration Number:09092100100056
|Transaction Date:04/09/2009
PRN:B2232570
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

SasaLing凌白沙
ACCOUNT MANAGER(S-552024)
Sold

1/3
PRICE
$980 K
Saleable Area
376sq.ft.
Buy $2,609 /sq.ft.
Gross Area
498sq.ft.
Buy $1,968 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 04/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
612
Walking toSheung ShuiStation
16 Min(s)
Address/ Area
50 Tin Ping Road