Sold
On Wo Gardens On Ping BuildingFLOOR 4FLAT J
Registration Number:07110102650788
|Transaction Date:03/10/2007
PRN:B7871797
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/1
PRICE
$595 K
Saleable Area
248sq.ft.
Buy $2,403 /sq.ft.
Gross Area
296sq.ft.
Buy $2,010 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 03/10/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street