Sold
On Wo Gardens On Ping BuildingFLOOR 8FLAT J
Registration Number:11072500020293
|Transaction Date:15/07/2011
PRN:A5406027
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
Sold

1/1
PRICE
$1.44 M
Saleable Area
248sq.ft.
Buy $5,816 /sq.ft.
Gross Area
290sq.ft.
Buy $4,966 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 15/07/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street