Sold
On Wo Gardens On Ning BuildingFLOOR 13FLAT D
Registration Number:05082700690034
|Transaction Date:04/08/2005
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/1
PRICE
$830 K
Saleable Area
450sq.ft.
Buy $1,845 /sq.ft.
Gross Area
592sq.ft.
Buy $1,402 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 04/08/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street