Sold
Whampoa Estate On Fu Building (block T)FLOOR 4FLAT 5
Registration Number:22021801930324
|Transaction Date:10/02/2022
PRN:A6520471
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HermanLi李嘉能
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-271520)
Sold

1/1
PRICE
$6.58 M
Saleable Area
494sq.ft.
Buy $13,318 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $10,123 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 10/02/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street