Sold
Whampoa Estate On Fu Building (block T)FLOOR 1FLAT 6
Registration Number:17060500280104
|Transaction Date:23/05/2017
PRN:A6520494
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JaviSiu蕭敏慧
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-562205)
Sold

1/1
PRICE
$4.42 M
Saleable Area
323sq.ft.
Buy $13,688 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $9,822 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 23/05/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street