Sold
Whampoa Estate On Fu Building (block T)FLOOR 5FLAT 7
Registration Number:17050801060056
|Transaction Date:11/04/2017
PRN:B5213341
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KennyWong黃守軒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-455139)
Sold

1/1
PRICE
$4.9 M
Saleable Area
323sq.ft.
Buy $15,174 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $10,889 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 11/04/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street