Sold
On Wo Gardens On Fook BuildingFLOOR 11FLAT F
Registration Number:08295442
|Transaction Date:22/12/2000
PRN:A5404904
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Sold

1/1
PRICE
$939 K
Saleable Area
409sq.ft.
Buy $2,296 /sq.ft.
Gross Area
495sq.ft.
Buy $1,897 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 22/12/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street