Sold
On Wo Gardens On Fook BuildingFLOOR 11FLAT G
Registration Number:09052102030220
|Transaction Date:30/04/2009
PRN:A5405014
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/1
PRICE
$1.42 M
Saleable Area
409sq.ft.
Buy $3,472 /sq.ft.
Gross Area
448sq.ft.
Buy $3,170 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 30/04/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street