Sold
On Wo Gardens On Cheong BuildingFLOOR 6FLAT A
Registration Number:08062602960077
|Transaction Date:11/06/2008
PRN:A5416152
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$1.66 M
Saleable Area
490sq.ft.
Buy $3,389 /sq.ft.
Gross Area
592sq.ft.
Buy $2,804 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 11/06/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street