Sold
On Wo Gardens On Cheong BuildingFLOOR 12FLAT D
Registration Number:09052001070018
|Transaction Date:28/04/2009
PRN:A5416323
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$1.65 M
Saleable Area
490sq.ft.
Buy $3,359 /sq.ft.
Gross Area
592sq.ft.
Buy $2,779 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 28/04/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-03-1974-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
10 Block(s)
Total Units
1,084
Walking toTo Kwa WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
66 Mei Kwong Street