Sold
Tin Oi Court Oi Tao House (block B)FLOOR 23FLAT 11
Registration Number:14092402290010
|Transaction Date:25/08/2014
PRN:B1136085
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

RebeccaIp葉碧萍
ACCOUNT MANAGER(S-696193)
Sold

1/5
PRICE
$3.3 M
Saleable Area
603sq.ft.
Buy $5,475 /sq.ft.
Gross Area
825sq.ft.
Buy $4,000 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 25/08/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
1,216