Sold
Victoria Skye Ocean Waves Tower 3FLOOR 9FLAT L
Registration Number:21072100650014
|Transaction Date:02/07/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/13
PRICE
$6.06 M
Saleable Area
272sq.ft.
Buy $22,252 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 02/07/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
822
Walking toKai TakStation
11 Min(s)
Address/ Area
1 Muk Ning Street