Sold
Novum West Tower 1FLOOR 15FLAT D
Registration Number:25120401430018
|Transaction Date:20/11/2025
PRN:D3839523
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/12
PRICE
$3.98 M
Saleable Area
219sq.ft.
Buy $18,214 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 20/11/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2019-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
645
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
460 Queen's Road West