Leased
Bamboo Grove No. 84Medium Floor ZoneFLAT 1
Transaction Date:01/05/2026
Ricacorp/Holdings
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
Leased

1/2
PRICE
$52,000
Saleable Area
985sq.ft.
Rent $53 /sq.ft.
Gross Area
1,180sq.ft.
Rent $44 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 01/05/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
348
Walking toWan ChaiStation
9 Min(s)
Address/ Area
74-84 Kennedy Road