Sold
Bamboo Grove No. 82FLOOR 20FLAT 2
Registration Number:26021002050027
|Transaction Date:29/01/2026
PRN:D6500565
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GaryTsang曾昭強
ACCOUNT DIRECTOR(S-232420)
Sold

1/2
PRICE
$55.32 M
Saleable Area
2,192sq.ft.
Buy $25,242 /sq.ft.
Gross Area
2,600sq.ft.
Buy $21,277 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 29/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
348
Walking toWan ChaiStation
9 Min(s)
Address/ Area
74-84 Kennedy Road