Sold
Bamboo Grove No. 82FLOOR 9FLAT 2
Registration Number:25112601940026
|Transaction Date:17/11/2025
PRN:D6500360
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
Sold

1/2
PRICE
$48.72 M
Saleable Area
2,192sq.ft.
Buy $22,231 /sq.ft.
Gross Area
2,600sq.ft.
Buy $18,738 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 17/11/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
348
Walking toWan ChaiStation
9 Min(s)
Address/ Area
74-84 Kennedy Road