Sold
Bamboo Grove No. 82FLOOR 17FLAT 1
Registration Number:26021301990020
|Transaction Date:26/01/2026
PRN:D6500498
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLee李祖傑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-644557)
Sold

1/2
PRICE
$49.37 M
Saleable Area
2,114sq.ft.
Buy $23,353 /sq.ft.
Gross Area
2,480sq.ft.
Buy $19,907 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 26/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
348
Walking toWan ChaiStation
9 Min(s)
Address/ Area
74-84 Kennedy Road