Sold
No. 63 Pok Fu Lam Road Tower 2 (emerald House)FLOOR 7FLAT F
Registration Number:25042200260100
|Transaction Date:03/04/2025
PRN:D3813313
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/5
PRICE
$5.48 M
Saleable Area
281sq.ft.
Buy $19,506 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 03/04/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2020-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
332
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
63 Pok Fu Lam Road