Sold
No. 63 Pok Fu Lam Road Tower 2 (emerald House)FLOOR 23FLAT E
Registration Number:25081501330060
|Transaction Date:08/08/2025
PRN:D3814148
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/5
PRICE
$10.28 M
Saleable Area
494sq.ft.
Buy $20,807 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 08/08/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2020-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
332
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
63 Pok Fu Lam Road