Sold
No. 63 Pok Fu Lam Road Tower 2 (emerald House)FLOOR 29FLAT A
Registration Number:19052701430021
|Transaction Date:29/04/2019
PRN:D3814404
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/5
PRICE
$9.3 M
Saleable Area
275sq.ft.
Buy $33,818 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 29/04/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2020-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
332
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
63 Pok Fu Lam Road