Sold
Cape Court No. 6
Registration Number:08169598
|Transaction Date:21/07/2000
PRN:A0246276
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
PRICE
$23.9 M
Saleable Area
2,446sq.ft.
Buy $9,773 /sq.ft.
Gross Area
3,000sq.ft.
Buy $7,967 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 21/07/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
6
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
6-16 Cape Drive