Sold
Wing Wah Mansion No. 425w - 425xFLOOR 5NO. 425X (REAR)
Registration Number:09015353
|Transaction Date:18/09/2003
PRN:B8451816
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/3
PRICE
$520 K
Saleable Area
476sq.ft.
Buy $1,093 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 18/09/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1962-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
446
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
425g-425z Queen's Road West