Sold
Wing Wah Mansion No. 425n - 425pFLOOR 6NO. 425P (FRONT)
Registration Number:08011100480184
|Transaction Date:14/12/2007
PRN:B3622540
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/3
PRICE
$1.74 M
Saleable Area
464sq.ft.
Buy $3,746 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $2,674 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 14/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1962-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
446
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
425g-425z Queen's Road West