Sold
Wing Wah Mansion No. 425n - 425pFLOOR 9NO. 425P (FRONT)
Registration Number:07071101650071
|Transaction Date:20/06/2007
PRN:B6299990
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/3
PRICE
$1.57 M
Saleable Area
464sq.ft.
Buy $3,384 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 20/06/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1962-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
446
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
425g-425z Queen's Road West