Sold
Regent Court No. 40-42FLOOR 2NO. 42
Registration Number:08768044
|Transaction Date:17/08/2002
PRN:B9174245
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyYeung楊志斌
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-402172)
PRICE
$5 M
Saleable Area
1,490sq.ft.
Buy $3,356 /sq.ft.
Building Age
67 Years
Transaction Date: 17/08/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1958-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
12
Walking toShek Kip MeiStation
9 Min(s)
Address/ Area
40-46 Begonia Road