Sold
Whitty Street Court No. 38-44FLOOR 13NO. 38
Registration Number:07121001440019
|Transaction Date:13/11/2007
PRN:B8479481
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/2
PRICE
$1.63 M
Saleable Area
521sq.ft.
Buy $3,129 /sq.ft.
Gross Area
530sq.ft.
Buy $3,075 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 13/11/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
169
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-44 Whitty Street