Sold
No. 33 Kennedy RoadFLOOR 26FLAT SOUTH
Registration Number:25101300770242
|Transaction Date:15/09/2025
PRN:D6426188
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
Sold

1/1
PRICE
$37.26 M
Saleable Area
1,033sq.ft.
Buy $36,067 /sq.ft.
Building Age
1 Years
Transaction Date: 15/09/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2025-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
71
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Kennedy Road