Sold
No. 33 Kennedy RoadFLOOR 16FLAT SOUTH
Registration Number:25082801420071
|Transaction Date:15/08/2025
PRN:D6425914
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
Sold

1/1
PRICE
$31.05 M
Saleable Area
1,033sq.ft.
Buy $30,061 /sq.ft.
Building Age
1 Years
Transaction Date: 15/08/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2025-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
71
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Kennedy Road