Sold
Whitty Street Court No. 22-28FLOOR 11FLAT 10 (NO. 26)
Registration Number:07449990
|Transaction Date:17/03/1998
PRN:B9125721
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/2
PRICE
$1.6 M
Saleable Area
521sq.ft.
Buy $3,071 /sq.ft.
Gross Area
529sq.ft.
Buy $3,025 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 17/03/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
169
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-44 Whitty Street