Sold
Whitty Street Court No. 22-28FLOOR 2FLAT 10 (NO. 26)
Registration Number:11051601900239
|Transaction Date:21/04/2011
PRN:A3050887
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/2
PRICE
$3.6 M
Saleable Area
521sq.ft.
Buy $6,910 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 21/04/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
169
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-44 Whitty Street