Sold
Whitty Street Court No. 22-28FLOOR 10FLAT 11 (NO. 22)
Registration Number:07753381
|Transaction Date:08/04/1999
PRN:A3050644
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/2
PRICE
$1.05 M
Saleable Area
509sq.ft.
Buy $2,062 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $1,500 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 08/04/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
169
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-44 Whitty Street