Sold
Whitty Street Court No. 22-28FLOOR 1FLAT 12 (NO. 24)
Registration Number:07019531
|Transaction Date:25/03/1997
PRN:B9125710
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
PRICE
$1.38 M
Saleable Area
509sq.ft.
Buy $2,710 /sq.ft.
Gross Area
750sq.ft.
Buy $1,840 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 25/03/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
169
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-44 Whitty Street