Sold
Whitty Street Court No. 22-28FLOOR 10FLAT 12 (NO. 24)
Registration Number:08894410
|Transaction Date:03/03/2003
PRN:C1161351
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$700 K
Saleable Area
509sq.ft.
Buy $1,375 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 03/03/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
169
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-44 Whitty Street