Sold
12 - 14 Shouson Hill Road West No. 14 (block B)FLOOR 1FLAT 1
Registration Number:07121403120125
|Transaction Date:26/11/2007
PRN:A2252220
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChin錢佳成
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-601904)
Sold

1/1
PRICE
$22.6 M
Saleable Area
1,722sq.ft.
Buy $13,122 /sq.ft.
Gross Area
2,200sq.ft.
Buy $10,273 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 26/11/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
12
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
12-14 Shouson Hill Road West