Sold
Nathan Road CourtFLOOR 5NO. 509
Registration Number:18010200310050
|Transaction Date:21/12/2017
PRN:B6754720
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$4.95 M
Saleable Area
566sq.ft.
Buy $8,743 /sq.ft.
Gross Area
840sq.ft.
Buy $5,893 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 21/12/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toYau Ma TeiStation
1 Min(s)
Address/ Area
509-511A Nathan Road