Sold
Nathan Road CourtFLOOR 11NO. 509A
Registration Number:07888194
|Transaction Date:21/09/1999
PRN:B5860047
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
PRICE
$760 K
Saleable Area
322sq.ft.
Buy $2,361 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 21/09/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toYau Ma TeiStation
1 Min(s)
Address/ Area
509-511A Nathan Road